Sportovci často zůstávají za očekáváním. Za svými “možnostmi“. Je zajímavé, že jedním ze zásadních činitelů, ovlivňujících jejich výkonnost, je také trenér a jeho vliv a působení na hráče.

Prostě jejich vzájemný VZTAH a KOMUNIKACE

Možná (přál bych si to) si čím dál více trenérů uvědomuje, že nese na svých bedrech váhu zodpovědnosti za kariéru sportovce. Za to, co ho naučí. Ale pozor: také za to, co ho nenaučí! Tato skrytá kapitolka (o které trenéři často tvrdí, že vůbec neexistuje) totiž zůstává ráda přehlížena. Přesah, jenž má trenér do života a vývoje sportovce, je mnohem větší a hlubší, než bychom byli ochotní připustit…

Více než 120 stran e-knihy VĚDOMÝ TRENÉR aktivně popisuje, k čemu vede jednostranně vedený trenérský přístup plný tlaku, nepochopení a ne-respektu.  Nekritizuje. Ukazuje zkušenosti profesionálního trenéra v jasném světle a doprovází je odkazem na nové možnosti, které nabízí sociálně a emočně zralé jednání: emoční vedení.

VĚDOMÝ TRENÉR obnažuje omezenost tradičního přístupu “cukru a biče“ a na konkrétních případech také vysvětluje jeho dopady na život sportovců. Obětí systému, kde vítězí jen tlak na výsledek a ignorují se “lidé“, kteří ho mají dosahovat, jsou u nás tisíce. Jsou to opakovaní klienti psychologů, terapeutů a koučů nebo jen nespokojení jedinci zabalení ve svém trápení.

Nikdy o nich neuslyšíte a mohou mezi nimi být i vaše děti…

K trenérské profesi mě napadá hned několik otázek:

  • Proč povyšujeme výsledek nad lidi, kteří na něm pracují?
  • Které zastaralé postoje brání v kultivaci trenérské profese?
  • Co vlastně sportovec od svého trenéra potřebuje?
  • Jak se orientovat v sociálních vazbách a využít vztahy k lepším výsledkům?

 

E-kniha VĚDOMÝ TRENÉR je koncipována jako sebe koučovací nástroj. Každá kapitola obsahuje celou sadu tématických otázek, které podpoří a prohloubí sebereflexi zvědavého trenéra.

Sebe uvědomění je tak klíčem k efektivním změnám v trenérském přístupu…

PDF VĚDOMÝ TRENÉR o 130 stranách si můžeš pohodlně stáhnout a zaplatit kartou na www.smtacademy.cz. Pokud pracuješ s lidmi a zajímáš se o leadership a emoční vedení, pak je to materiál právě pro tebe.

Hodně štěstí v té nejnáročnější práci na světě: v práci s lidmi…

 

MICHAL KOSMÁL @ OSOBNÍ ROZVOJ NA MÍRU @ 2022

koučování / poradenství / diagnostika / mentální zdraví