Každý člověk si přeje, aby ho „lidé měli rádi“. Je to silná lidská potřeba – někam patřit a být okolím přijímán a ceněn.

A tak mě napadlo, že i trenér si jistě přeje, aby ho hráči „měli rádi“.

Přemýšlel jsem, jak toho dosáhnout a vypadl mi z toho možný recept. Zahrnul jsem do něj několik přirozených a známých bylin, které lidstvo používá již celé věky.

Zbytek už je jen pro ty, kteří „chtějí číst a nacházet mezi řádky“.

1.INGREDIENCE

Trenér nabízí oporu a zastání. Opora vzniká, když se hráč cítí ve vztahu s trenérem bezpečně. Cítí zájem o svoji osobu, může otevřeně komunikovat a je mu nasloucháno. Tím se míní, že se chce dělit o svůj příběh a trenér vyjadřuje nasloucháním snahu o pochopení tohoto příběhu, jenž se nikdy a nikde již nebude opakovat…

Hráč cítí ze strany trenéra zastání, které je však v přímé úměře k zodpovědnosti samotného hráče.

2. INGREDIENCE

Trenér vnáší do sportovní přípravy vlídnou přísnost,  je důsledný a svým chováním a konáním je inspirativním vzorem.

3. INGREDIENCE

To vše je podpořeno odborností. Trénink nabízí adekvátní podněty přímo úměrné věku a úrovni hráče, zároveň na hranici nové inspirace a dosažitelného zlepšení.

A tak mě napadlo, že by čtenář tento recept ještě rád o určité „byliny“ doplnil. Tak vznikne lék pro ta místa a lidi, kde řádí nemoc, infekce, negativita a blbá nálada…

PS: Pokud pracuješ s lidmi a zajímáš se o leadership a emoční vedení, pak koukni na stránky smtacademy.cz. Připravil jsem pro tebe trilogii TRENÉRSKÝ LEADERSHIP, která nabízí nespočet inspirace pro práci s hráčem.

 

MICHAL KOSMÁL @ OSOBNÍ ROZVOJ NA MÍRU @ 2022

koučování / poradenství / diagnostika / mentální zdraví