NEZDOLNÝ HRÁČ!

Kdo to je? Znáš ho? Potkal si ho?

Co tě na něm zaujalo? V čem byl „jiný“? Co tě k němu přitahovalo? Jakou inspiraci jsi vedle něj pocítil?

Ano, takový hráč je něčím „odlišný“.

Vyzařuje z něj něco, co není běžné a obvyklé.

Pokusím se to odhalit:

= jinak myslí

= jinak se cítí

= jinak se vyjadřuje

= jinak pracuje

 

1. Přemýšlí jako vítěz. 

Chytá se pozitivních myšlenek a sám vytváří myšlenky směřující k úspěchu. Ví dobře, že život je plný překážek a omezení, které potřebuje zdolat. Přesto ve svých myšlenkách atakuje úspěch a výhru. Přemýšlí o zvládnutých metách a rozmýšlí o nových výzvách. Využívá sílu myšlení k „tvořivým představám“ o své budoucnosti. Umí se ve svém myšlení orientovat, rozumí sám sobě a směruje myšlenky záměrně ke svým cílům.

2. Cítí se silný a důvěřuje si.

Neznamená to, že už vše zvládl. Ale „cítí“ se na to. Umí v sobě pěstovat pocity, které ho směrují dopředu – k pokroku a zlepšení. Dokáže pracovat také s nepříjemnými pocity. Ví, že je někdy nutné odložit „komfort“, nepodléhat pocitům lenosti či odkládání a umí si „mentálně“ poručit. Ví, že se pocity „nelibosti“ občas staví do cesty na sportovní Olymp. Není to o tom, že by je ignoroval, protože mají svou důležitost a cenu. Ví však, že když se mu někdy „nechce“, je to jen pocit, se kterým se dá pracovat.

3. Mluví jinak.

Ano, on mluví o tom, co dokáže. Mluví o tom, kam směřuje. Mluví o tom, co chce. Mluví o tom, co je ochoten pro to udělat. Mluví o tom, jak to udělá a kdy to udělá. Mluví o tom, kdo mu pomůže a na koho se může spolehnout. Mluví o své cestě, jako by to bylo samozřejmé a jasné. Je to tak čitelné, nakažlivé, inspirující a pro mnoho lidí nepochopitelné. On se nevymlouvá! On ví, co chce. Řekne to nahlas a taky je ochoten realizovat kroky, které naplní nádobu jeho sportovních snů a přání.

4. Umí pracovat.

Bez práce nejsou koláče a on to ví. Ví, jak důležitá je koncentrace. Nespouští svůj cíl ze zřetele. Zároveň je trpělivý. Chápe, že věci potřebují čas, aby vznikly a byly trvalé. Analyzuje svůj výkon a pracuje se zpětnou vazbou. Je aktivní a nečeká, že by mohl být odměněn bez osobních investic. Dáš – dostaneš. Nedáš – nemůžeš dostat.

Není to génius. Je to strůjce svého úspěchu. Je vykonavatelem „nastavení“, které se můžeš naučit i ty.

Neříkám a netvrdím, že je to snadné. A už vůbec ne jednoduché! Ale – tak už ve sportu chodí – vítězů je pár a poražených mraky.

Hodně štěstí všem, kteří najdou odvahu vykročit jinou cestou než ostatní. Právě proto mohou být výjimeční! Stejné je prostě zase jen stejné. To, čeho si všímáme, je odlišnost.

Měj odvahu stát se nezdolným hráčem!

Buď jiný…

 

MICHAL KOSMÁL @ OSOBNÍ ROZVOJ NA MÍRU @ 2021

koučování / poradenství / diagnostika / mentální zdraví