No ten je báječný!

Je s ním sranda, dokáže udělat atmosféru, život s ním je tak trošku zábava. Nedělá z toho takovou vědu, neposere se z každého nezdaru. No, co už: vem to ďas, příští týden hrajem zas.

Mezi jeho přednosti patří právě schopnost vycházet s lidmi, propojovat je. Je výborný pro startování nových myšlenek, pomůže, dokáže se rychle nadchnout a umí strhnout i ostatní. Je rád středem pozornosti, rád si dopřeje stejně jako dopřeje druhým. Life is funny. Dokáže rychle odpustit chybu, hodit problémy za hlavu. Atmosféra je pro něj důležitější než výsledky. Hlavně že se u toho všichni dobře bavíme. Radost, vole, radost! Miluje kolem sebe lidi a ví, co se kde šustne! Celé jeho okolí je jedna velká baterie – zdroj energie přesně pro něj.

Každá mince má druhou stranu.

Mezi jeho stíny se objeví nedotahování úkolů. Něco rozjede, ale pak už ho nedohledáte. Umí si kousnout z cizího krajíce – když je někde úspěch, rád se na něm přiživí a slízne smetanu. Miluje potlesk obecenstva. Naopak špatné výsledky ho až tak neberou. No bože, tak se stalo. Hlavně že jsme všichni v pohodě, ne? Plánování není nic pro něj, je spíše dítětem okamžiku. Někdy doslova a do písmene… Když přijde o pár minut později, usměje se a prohodí něco o akademické pětiminutovce. Nedochází mu, že se to od něj učí i jeho svěřenci a prudí tím své kolegy, kteří na něj čekají na týdenní poradě. Nesnáší titěrnou, do detailu zaměřenou práci. Hodně toho namluví, málo naslouchá.

Cílem rozvoje takového trenéra je tedy pochopit svůj úžasný dar, který může zhodnotit lépe, než si myslí. Musí u toho jen mírně seřídit také jiné součástky své osobnosti nebo si vybrat asistenta opačného ražení, který odvede nepříjemnou práci za něj.

Tříměsíční „Sebe rozvojový trénink VĚDOMÝ TRENÉR“ je pro něj skvělou příležitostí pochopit působení vzájemných vztahových sil. Inspirativní trenér, který zapomíná na detaily, neplánuje a nedotahuje, bude mít pravděpodobně tým s nestálou výkonností, trošku bordel v hráčských kartách a poznámkách z porady. Zítra už neví, co po něm vedení chtělo. V klubu má své nezastupitelně důležité místo, ale umí být také nezodpovědným článkem trenérské skupiny. Zvlášť, když si ho přestanete všímat.

Více o tréninku VĚDOMÝ TRENÉR