Toho máme všichni rádi! Pan hodný.

Ten by se pro vás rozdal! Raději bude sám trpět, než abyste trpěli vy. Jeho podporující povaha je široko daleko známá a oblíbená. Kdo by se také zlobil na někoho, kdo je hodný, že?

Jeho nejsilnější zbraní je podpora druhých. Je to altruistická povaha, nosič vody, dříč, makač, zastánce předem dohodnuté pravdy. Jeho hráči ho mají za vzor přístupu, pracovitosti, oddanosti, ochoty, angažovanosti. Je to on, kdo unese na bedrech problémy své i ty vaše. Hráči s ním mluví, svěřují se mu se svými neduhy a životními trablemi. Je to úžasný člověk! A ta spolehlivost! Potřebujete v noci vyzvednout na letišti po příletu z dovolené? Ok. Prosím, nařiďte si podle něj hodinky.

Každá síla se může stát slabostí.

Jak to říct – on je tak perfektní, že bychom ho mohli trošku zneužít, viďte? Pojďte, přehodíme na něj nějakou svoji práci a půjdeme na kafe. On to zvládne, on to udělá. Klidně si toho nabere hodně. Nebude si stěžovat nahlas. Bude si potichu brumlat a nikdo kolem se nedozví, že je na hraně vyčerpání. On to prostě neumí. Co? On se vám nevzepře. On vám neřekne, aby vám neublížil. Abyste s ním neměli žádnou starost. Nechce obtěžovat. Ani kolegy, často ani hráče. Ač sám takový pracant k pohledání, někdy neumí toto požadovat po hráčích. Je mu jich trošku líto a nechce ublížit. Vztahy, klid a pohoda jsou přece důležitější než skóre. Chybí mu větší tah na bránu…

Cílem rozvoje takového trenéra je tedy pochopit svoji jedinečnou, přínosnou povahu. Její světlou i stinnou stránku. Důležité je, aby našel podporující prostředí, které mu dovolí uplatnit své silné vlastnosti: pracovitost, spolehlivost, podporování druhých. Bez podpory okolí je zranitelný a zneužitelný.

Tříměsíční „Sebe rozvojový trénink VĚDOMÝ TRENÉR“ je pro něj skvělou příležitostí pochopit působení vzájemných vztahových sil. Spolehlivý trenér je zlatým grálem v každém klubu. Musí se však naučit vážit si sám sebe. Své práce a energie, kterou do klubu vkládá. Potřebuje občas taky vystřelit – uplatnit ostřejší lokty. Jinak ho prostředí zneužije a on bude mít pocit nedocenění.

Více o tréninku VĚDOMÝ TRENÉR