Nevíte si rady? On to vyřeší a poradí vám. Sám to sice často neudělá (to, co by vám poradil), ale i tak je na něj mimořádný spoleh a jeho návrhy fungují…

Je precizní, jeho kámošem je perfekcionismus. Dokáže toho opravdu mnoho vymyslet. Plánuje, seřazuje, přehodnocuje. Miluje úkoly, cíle, vize. Je to puntičkář. Má rád, když si může věci dobře promyslet a zorganizovat. Vždyť přece hlava (a jeho vnitřní svět) nabízí tolik možností! Nedělá zbrklé závěry, umí podržet okamžik, aby nedošlo ke katastrofě. Jeho silnou zbraní je umět zbrzdit řítící se potíže. On to prostě promyslí a navrhne řešení. Když okolí panikaří, co udělá on? Nenechá se unést emocemi, nestřílí slepými náboji. Škoda každé zbytečné rány. Energie je drahý zdroj. Neplýtvat!

Otočme minci.

Jedna věc je myslet, druhá je myšlenky uskutečňovat. Na to mu někdy chybí odvaha a drive. On nejen že nestřílí slepými, ale on často nestřílí vůbec. Věci překombinuje a zašmodrchá. Proč? Když ono je tak těžké (pro někoho, jehož životním motivem je jistota) nést pak následky za svá rozhodnutí. Raději ať je zodpovědný někdo jiný! Já jsem to vymyslel, ale vy to udělejte! A kdyby to nevyšlo, tak “já jsem to říkal, ale vy jste mě neposlouchali.“ Mám totiž trošku problém s respektem: sám k sobě jsem přísný, neumím se uvolnit, nikdy nejsem dost spokojený a nikdy to není dost dobré. Proto nutně potřebuji velkou porci respektu od okolí. Jsem totiž trošku zamyšlený a moc bych si přál, abyste mě brali takového, jaký jsem. Prosím, je to pro mě důležité. Přestože mám geniální nápady, chybí mi občas ostřejší lokty k sebeprosazení. Prostě se zaleknu a zaseknu. Nezlobte se na mě za to, jinak vám příště nic neřeknu…

Cílem rozvoje takového trenéra je tedy pochopit, v čem tkví jeho přínos. Má zlaté myšlenky, dokáže přijít věcem na kloub, a to se opravdu cení. Někdy potřebuje parťáka, který mu svou aktivitou pomůže ty myšlenky realizovat.

Tříměsíční „Sebe rozvojový trénink VĚDOMÝ TRENÉR“ je pro něj skvělou příležitostí pochopit působení vzájemných vztahových sil. Přemýšlivý trenér má dobré nápady, ale někdy ho svazuje potřeba jistoty a bezpečí. Mnohdy dovede věci k dokonalosti, ale protože není nikdy úplně spokojený, nedokáže pochválit sebe ani ocenit lidi kolem sebe. Může tak působit jako mrzout, který furt brblá a vždycky ví všecko nejlíp. Ono mince většinou nestojí na hraně, ale spadne na jednu stranu. Přemýšlivý trenér tak musí vynakládat úsilí, aby využil lépe své přednosti a pochopil, jak jsou pro okolí cenné. Zároveň se necpal na pozice spojené s aktivním jednáním a velkým tlakem.

Více o tréninku VĚDOMÝ TRENÉR