Pokud jde o výchovu, můžeš si vybrat: buď jsi tesař nebo zahradník.

Kdo je „tesař“?

To je rodič, který má jasnou představu o tom, jaké by jeho dítě “mělo být“. Touto představou – navzdory všemu – se řídí a “otesává“ své dítě. Na chvilku si představte, že by vás někdo opakovaně tlačil a nutil, abyste naplňovali jeho představy a ignorovali ty své…

Jednoduše to můžeme popsat ještě takto: doktor říká, že jeho dítě bude také doktorem; fotbalový fanda nutí své dítě hrát fotbal; neúspěšný rodič klade na dítě nesmyslné nároky, aby z něj byl třeba úspěšný sportovec či společností ceněný právník. Snaží se dítě napasovat do své přihrádky a když je to nutné, klidně ho někde pořádně „oseká“!

Co na to “zahradník“?

Přemýšlí.

Zvažuje.

Klade si otázky a pozoruje.

Hledá, co jeho rostliny POTŘEBUJÍ, aby dobře prospívaly!

Je flexibilní a přizpůsobuje se. Je dynamický!

Když přesazujete na zahrádce borovici, není to vůbec snadný úkol! Borovice potřebuje vyjmout zeširoka, aby nebyly poškozeny kořeny. Také místo, kam ji přesadíte má svá specifika: půda může být pevná, klidně kamenitá, s menším množstvím vláhy. Pokud chcete v roli zahradníka uspět, pak se řídíte potřebami rostliny, nikoli svými.

Hledáte, co a kolik čeho potřebuje a jak to udělat, aby dobře prospívala…

Co k tomu dodat? Snad jen, že s dětmi je to podobné.

Všímavý rodič využívá vztah s dítětem jako dynamický nástroj.

Každé dítě se narodí jiné a každé má své unikátní a specifické potřeby.  Jedno potřebuje 10 pusinek pro ukojení citových potřeb a jiné třeba 42. Jedno je otevřené a všude je ho plno, druhého si možná nevšimnete…

Proč tak dlouhý úvod? ¨

K čemu tolik slov?

Kterému z témat věnovat tolik času, než výchově a formování našich dětí? Vždyť je to budoucnost naší společnosti! Je to odkaz tomuto světu. Je to předání toho nejlepšího, co v nás je. Do našich potomků otiskujeme sami sebe! Jak jsme to zvládli, poznáme na vnoučatech:)

Sebe rozvojový program VŠÍMAVÝ RODIČ tě na této cestě podpoří a ukáže ti, že je v tobě mnohem více, než si myslíš!!!

Základní osa programu:

 • Úvodní konzultace a zmapování osobního příběhu
 • Osobnostní diagnostika jako klíč k sebeuvědomění
 • Posílení “funkčních vzorců“
 • Hledání možností pro revizi a změnu stávajících stereotypů
 • Pečlivě vybrané úkoly pro zaměření rodičovské pozornosti
 • Posilování “emoční zralosti“ rodiče
 • Důvěrné a diskrétní prostředí pro vzájemnou komunikaci
 • Autentický příběh moderovaný koučem, který není možné replikovat
 • 8 týdnů zvědavé cesty plné AHA – momentů

Možná už je jasné, proč netočím videa, která navrhují pár univerzálních návodů směrem k očekávanému “zázraku“. Používám jiné nástroje. Sázím na to, co je pro člověka přirozené: využívám vzájemný, otevřený, lidský VZTAH. Lidé se díky vztahům učí, šplhají do výšin, zlepšují se a nechají se inspirovat. Právě proto volím tuto “silnou a osvědčenou“ cestu a chci být u tvého uvědomění s tebou. To je povaha mé práce a autentická role kouče. To je můj osobní smysl.

 • Pokud tě trápí otázky, ptej se!
 • Pokud hledáš odpovědi, ptej se!
 • Pokud nemáš řešení, ptej se
 • Propadáš-li zoufalství, nevzdávej se a ptej se, jak to zvládnout!

Promiňte mi, ale jsem “pozitivní“. Nemyslím tím nemoc, ale postoj a přístup k životu!

Prostě věřím, že nároky života, výchova a rodičovství se dají zvládnout!

Neztrácím naději a pomáhám objevit nová řešení. Někdy to trvá, ale JDE TO!

Hlavu vzhůru, milí rodičové. Rodičovství je výzva! Velká příležitost dospět a stát se emočně zralou osobností!

Dovolte mi, abych vás přivítal na cestě VŠÍMAVÉHO RODIČE

Cena interaktivního programu VŠÍMAVÝ RODIČ:

4x osobní konzultace: 6000.- CZK

Osobnostní diagnostika: 2000.- CZK

Závěrečná konzultace ZDARMA!

Bonus: NEKONEČNÝ VOUCHER

AKČNÍ CENA: 5990.- CZK

  

 

Máš otázky? Najdi si odpověď nebo mi napiš na tvojevyzva@gmail.com

 •  JAK TO TEDA VLASTNĚ FUNGUJE? NIKDE NEJSOU VIDEA!?

Videa k čemu? Aby ses na ně podíval a pak nic neudělal? Prohlídnout si video neznamená makat na sobě! Chceš být přece všímavý rodič! Nebo ne?

Můj program je “průvodcovský a autentický”. Tvůj posun šijeme “na míru”, ne podle “někoho”. Klíčem k progresu je naše vzájemná komunikace postavená na koučovacích principech. Posun je přímo úměrný odvedené práci, nikoli počtu minut strávených prohlížením videí. Vycházím z přirozeného principu, jakým se lidé učí – přímá komunikace a vzájemný důvěrný a diskrétní vztah. To je cesta, které věřím a mnohokrát jsem ji odzkoušel. Vím, že tak získám méně zákazníků, ale mám vyzkoušeno, že s nimi zažívám větší posun, než kdyby hleděli do obrazovky a nakonec kurz ani nedotáhli do konce. Přímý kontakt s klientem mi dává větší smysl: je vyzkoušený a efektivnější!

 • JAK SE MŮŽU DO PROGRAMU PŘIHLÁSIT A KDY ZAČÍNÁ?

Prostě mi napiš na tvojevyzva@gmail.com. nebo mi zavolej. Můžeš se taky ozvat přímo na messenger či whatsupp. Domluvíme si kontaktní on-line konzultaci a dohodneme se, kdy chceš začít. Součástí je také osobnostní diagnostika, ke které potřebuješ přístup. Ten ti dám ihned po uzavření dohody o spolupráci.

 • PROČ JSOU KURZY “VŠÍMAVÉ”?

Je to jednoduché: klíčem ke kvalitnímu životu, smysluplným vztahům a rodičovství je POZORNOST. V každém z mých kurzů hraje pozornost zásadní roli. Učíme se VŠÍMAT SI, jak funguje tvá psychická energie a pracujeme s ní podle toho, na co zaměříš svůj rozvoj. Stáváš se tak lepším “hospodářem” své vlastní energie:):) A to je parádní počin, který se dříve nebo později projeví v osobních vztazích.

 

MICHAL KOSMÁL @ OSOBNÍ ROZVOJ NA MÍRU @ 2022

koučování / poradenství / diagnostika / mentální zdraví