Jmenuji se Michal Kosmál a vítám vás na mých stránkách. Jsem profesionální kouč s akreditací ICF a zaměřuji se na osobní rozvoj a sportovní koučink. Koučování využívám při vedení a práci s lidmi jako efektivní a dynamickou metodu individuálního rozvoje, zvyšování osobní výkonnosti a překračování osobních překážek a bariér.

Mé stránky Vám odpoví na otázky:

  • Co je to koučink
  • Co mi koučovací proces přinese a jak vlastně kouč pracuje
  • Co pro mě může kouč udělat, abych vyřešil svůj problém

 

K čemu je dobrý Osobní kouč?

Osobního kouče využije klient, který se potřebuje zastavit, zorientovat a ujasnit si, co má být výsledkem jeho snahy. Kouč je zodpovědný za proces, kterým vede klienta k definici pozitivně laděného cíle. Pomůže klientovi uvědomit si, jestli má svůj cíl pod kontrolou, jaké dopady bude mít jeho úsilí, popřípadě srovnat si rizika, která celá snaha přináší . Výsledkem je klientem stanovený akční plán. Klient se v něm sám sobě zavazuje k aktivnímu přístupu při dosahování svého cíle a kouč ho při tom podporuje.

K čemu je dobrý Sportovní kouč?

Sportovního kouče využije klient, který se aktivně zabývá zvyšováním vlastní výkonnosti a využitím svého sportovního potenciálu. Výkon sportovce závisí na úrovni dosažených dovedností sportovního odvětví a mentální odolnosti vůči tlaku, který je součástí sportovního soutěžení. Kouč pomáhá postupně odkrývat kondiční nedostatky a mentální bariéry a učí klienta, jak na těchto překážkách pracovat. Výsledkem spolupráce s koučem je plán postupného zvyšování výkonnosti v kondiční oblasti a mentální přípravě na výkon. Plnění plánu je závislé na aktivním přístupu klienta a kouč ho na této cestě podporuje. Kouč nikdy netrénuje za klienta.

Inspirativní otázka: Co všechno bych mohl dokázat, kdybych chtěl?

Mnoho úspěchů na vaší cestě!

 

Michal Kosmál @ koučování / poradenství / diagnostika / mentální zdraví